top of page

Satın alma işleminden sonra, pedagoglarımız size iletişim bilgilerinizden ulaşacaktır.

Acil bilgi almak isterseniz 05326574321 numaralı WhatsApp hattımıza da yazabilirsiniz.

MMPI-Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (16-60Yaş)

249,00 ₺Fiyat
Vergi dahil
 • MMPI Minnesota çok yönlü kişilik envanteri, ilk olarak 1939’da Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi tarafından geliştirilmiştir. Toplam 566 sorudan oluşuyor. Hala dünyada birçok ülkede, güvenilirliği sebebi ile çok yaygın olarak kullanılıyor.

   

  Bu test bireyin kişisel ve toplumsal uyumunu objektif olarak değerlendirmeyi amaçlayan psikolojik bir testtir. Dünya genelinde, ruh sağlığı alanında en çok kullanılan bilimsel kişilik testidir. Peki kimler kullanıyor bu testi? MMPI testi daha çok psikologlar, pedagoglar, sosyal hizmet uzmanları, tıp doktorları ve psikiyatrlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Profesyonel olarak koçluk yapan, uygulayıcı eğitimini almış kişiler de bu testi uygulayabilmektedirler. Uygulanan bireyin kişisel özelliklerini, objektif ve bilimsel kriterler kullanarak ortaya çıkartabilen bir özelliğe sahiptir ve tektir. İnternet ortamında bulunan ve hiçbir bilimsel geçerliliği olmayan testlerle kesinlikle kıyaslanamaz.

   

  Kişinin kendini keşfetmesi açısından, karı-koca ilişkilerinde, kendisinde psikiyatrik bir sorun olup olmadığını görmek isteyen, erkenden önlem almak isteyen 16 yaşın üzerinde ve minimum orta öğrenimini tamamlamış herkes, sorunlarla erkenden yüzleşmenin önemi açısından bu testi yaptırmalıdır.

   

  Psikolojik ya da psikiyatrik tanısal değerlendirme ihtiyacı doğduğunda, fiziksel rahatsızlıklara eşlik eden psikolojik sorunları tanımlamada, adli makamlarca suçlu kişilerde, depresyon, şizofreni ve anksiyetenin değerlendirilmesinde, güvenlik açısından yüksek risk taşıyan işlerde personel seçiminde, pilot seçiminde, polis alımında, güvenlik görevlilerinde, silah ruhsatı alacak kişilerde ve hatta bazı şirketlerde insan kaynakları birimleri tarafından kritik personel alımlarında da MMPI testi uygulanmakta.

   

  Testte; genel sağlık, baş ve sinir semptomları, fizyolojik bozukluklar, mesleki ya da pedagojik sorunlar, aile ve evlilik problemleri, cinsel, dinsel, politik ve toplumsal sorunlar gibi 26 konu kategorisine yanıt bulunur.

Ürün Sayfası: Stores_Product_Widget
bottom of page