SIKÇA SORULAN SORULAR

ICF, AC VE UFUK E-ACADEMY SERTİFİKALARI ARASINDA NE FARK VAR? EĞİTİMLER FARKLI MI?

ICF, Amerika merkezli bir koçluk derneğidir. ICF sertifikalı Profesyonel Koç olabilmeniz için, ICF standartlarında eğitim veren bir kurumdan eğitim almalı ve ICF'in sizden istediği standartları da eksiksiz yerine getirmelisiniz. Alacağınız sertifika ile yasal olarak koçluk yapabilir, kendi danışmanlık ofisinizi açabilirsiniz.

Association for Coaching, İngiltere merkezli bir koçluk derneğidir. AC sertifikalı bir Lider Koç olabilmeniz için, AC standartlarında eğitim veren bir kurumdan eğitim almalı ve AC'nin sizden istediği standartları da eksiksiz yerine getirmelisiniz. Alacağınız sertifika ile yasal olarak koçluk yapabilir, kendi danışmanlık ofisinizi açabilirsiniz.

Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu bazı ülkelerin, koçluğu bir meslek olarak uzun yıllar kabul etmemeleri sebebi ile koçluk yapmak isteyen kişilerin bu iki dernekten birinden sertifika sahibi olması gerekiyordu. Ancak 2 yıl önce ülkemizde de koçluk bir meslek olarak kabul edildi ve bu maaliyetlere gerek kalmadı.

Ufuk E-Academy olarak AC üyesi bir kurum olarak hizmet verirken, koçluğun meslek olarak kabul görmesinin ardından üyelikten ayrılarak kendi uluslararası geçerli sertifikamızı vermeye başladık. Ancak AC standartlarında eğitim verme anlayışımızı hep sürdürdük.

AC standartlarında bir Lider Koç olabilmeniz için, minimum 25 saat belgelenebilir koçluk hizmeti vermeniz ve minimum 10 saat belgelenebilir koçluk hizmeti almış olmanız gerekmektedir.

Bizden almış olduğunuz eğitimlerden sonra dilerseniz "Koçluk Pratikleri" uygulamalarımıza katılabilir, belgelenebilir saatinizi de doldurabilirsiniz.

Ufuk E-Academy'den alacağınız sertifika ile yasal olarak koçluk yapabilecek, kendi danışmanlık ofisinizi açabileceksiniz. 

Sertifikalarımız; IMS Global standartlarında, her bir sertifikanın kendine özel dijital bir kod içerdiği, değiştirilemez, tekrar düzenlenemez ve silinemez özellikte ve son derece güvenilirdir.

Sertifikalarınızın IMS Global standartlarına uygun olması; sertifikanızın hemen altında bulunan ID numarası ile tüm dünyada internet üzerinden ve tüm işletmeler tarafından doğruluğunun ve orijinalliğinin onaylanabilmesi anlamı taşımaktadır. Bunun için IMS Global, sertifikalarınızı güvenli bulut sistemi içerisinde ömür boyu muhafaza eder ve sorgulanabilmesini sağlar.

Videoların kenarında bulunan indirme butonuna tıklayarak bulut sistemine kaydını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çevrimdışı da izleyebilmeniz mümkün olacaktır.

NASIL KAYDOLURUM?

En üstte sağda bulunan insan simgesine ya da mobilden giriş yaptıysanız "Log In" yazan yere tıklayarak sitemize üye olabilirsiniz. Üyelik ücretli değildir. Bir abonelik planı almasanız da üyelik avantajlarından faydalanabileceksiniz.

VIDEOLARI ÇEVRIMDIŞI IZLEYEBILIR MIYIM?